Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku


Synergy Polska Sp. z o. o.  jako podwykonawca wykonuje na obiekcie automatykę instalacji ciepła technologicznego oraz system BMS.
 
Na terenie lotniska wojskowego w Łasku powstaje nowy budynek administracyjno-sztabowy. Kontrakt o wartości 27,2 mln zł netto jest realizowany przez Skanska dla 12. Terenowego Oddziału Lotniskowego.

Synergy Polska Sp. z o. o.  jako podwykonawca wykonuje na obiekcie automatykę instalacji ciepła technologicznego oraz system BMS.

Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w budowie oraz modernizacji tego obiektu jednocześnie zdobywając doświadczenie w wykonywaniu prac dla Wojska Polskiego.
 
Poniżej kilka ciekawych informacji na temat 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego:
Jednostka wywodzi swe tradycje z historii 10 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego, 2 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego i 31 Pułku Szkolno-Bojowego.
Na podstawie Decyzji Ministra Obrony Narodowej z 3 października 2000 r. dotyczącej zmian organizacyjnych w Wojskach Lotniczych i Obrony Powietrznej 1 stycznia 2001 r. została sformowana 10. Eskadra Lotnictwa Taktycznego. Gotowość do działań eskadra osiągnęła 31 marca 2001 r. Do 2003r. wyposażona była w samoloty MiG-21, później w szkolno-bojowe TS-11 Iskra, a od jesieni 2008 w nowoczesne wielozadaniowe F-16.
32 Baza Lotnicza powstała 1 stycznia 2001 roku. Głównym zadaniem bazy było zabezpieczenie szkolenia samodzielnych eskadr lotniczych, a w szczególności 10 Eskadry Lotnictwa Taktycznego na stałe stacjonującej w Łasku, a także zabezpieczenia działań wojsk sojuszniczych.
Z dniem 01 stycznia 2010 roku rozkazem MON, w wyniku przeformowania 32 Bazy Lotniczej i 10 Eskadry Lotnictwa Taktycznego powstała 32 Baza Lotnictwa Taktycznego. Pełni ona ważną funkcję w systemie obronnym Rzeczypospolitej Polskiej. Jest jednostką o nowych strukturach, spełniających wymagania NATO.
Obecnie 32 BLT wyposażona jest w 16 nowoczesnych samolotów wielozadaniowych Fighting Falcon F-16 C/D block 52+.