Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Monitorowanie mediów


System BMS zapewnia monitorowanie w czasie rzeczywistym ilości oraz jakości mediów dostarczanych do obiektu (energia elektryczna, ciepło technologiczne lub woda lodowa, gaz, powietrze instalacji bytowej). Dzięki temu możliwe jest kontrolowanie oraz analiza wpływu jakości dostarczanego czynnika na pracę urządzeń w obiekcie. Wybrane parametry mediów mogą być zapisywane w bazie danych a przekroczenie wartości granicznych alarmowane.


Dostęp zdalny


Nieograniczony dostęp do wszystkich systemów zainstalowanych na danym obiekcie z każdego miejsca na świecie. Możliwości sterowania oświetleniem, muzyką, urządzeniami audio/video, klimatyzacją. Monitoring systemów SSP, kontroli dostępu CCTV, węzłów cieplnych, schodów ruchomych i wind. Natychmiastowe powiadomienie o wystąpieniu sytuacji alarmowej.


Automatyka HVAC


Dzięki pełnej integracji systemu BMS z automatyką urządzeń HVAC (centrale wentylacyjne, rooftopy, pompy ciepła, klimakonwektory itp.) możliwe jest łatwe i efektywne zarządzanie ich pracą. Z poziomu systemu możliwe jest wysterowanie każdego elementu i podgląd stanów alarmowych.


Trendy


System BMS pozwala na generowanie trendów historycznych oraz on-line. Wyświetlane są wszystkie parametry potrzebne do analizy i optymalizacji pracy urządzeń HVAC, a tym samym obniżenia kosztów ich pracy. Dane zapisywane są w bazie SQL, dzięki czemu są one trwale i bezpiecznie przechowywane na serwerze.


Raporty


System pozwala na generowanie miesięcznych i dziennych raportów dostosowanych do potrzeb użytkownika. Możliwy jest podgląd i analiza parametrów energii elektrycznej (napięcia, prądy, moce, energie) i zużycia mediów występujących na obiekcie dla wybranego okresu czasu. Mozliwość porównania zużycia mediów w różnych lokalizacjach oraz ich przeliczanie wg wprowadzonej przez użytkownika stawki.


Alarmy


Dzięki informowaniu on-line o alarmach występujących w obiekcie możliwa jest szybka i skuteczna reakcja serwisu. Informacja o alarmie może być wysyłana poprzez e-mail i/lub sms.


Harmonogramy


System daje możliwość samodzielnego ustalania harmonogramów pracy najbardziej energochłonnych urządzeń. Zmniejsza to koszty eksploatacji budynku poprzez automatyczne wyłączanie urządzeń kiedy ich praca nie jest konieczna.