Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Otwarte Ogrody Sadyba


Synergy Polska Sp. z o.o. miała zaszczyt być głównym sponsorem jednego dnia festiwalu Otwarte Ogrody na Sadybie.

Jednym z najważniejszych projektów, jakie realizuje Towarzystwo Miasto Ogród Sadyba, jest festiwal dziedzictwa kulturowego Otwarte Ogrody. Z tej okazji co roku (od 2007 roku) w drugi weekend czerwca odbywają się na Sadybie różnego rodzaju kameralne wydarzenia kulturalne, inspirowane i organizowane przez mieszkańców.  Są wśród nich wernisaże, koncerty, spektakle, happeningi, wystawy, spacery z przewodnikiem, wykłady.  Celem wszystkich tych działań jest przybliżenie różnych aspektów lokalnego dziedzictwa kulturowego i zintegrowanie wokół niego lokalnej społeczności.  

Festiwal na Sadybie jest częścią większej całości.  Lokalne festiwale dziedzictwa kulturowego o podobnej formule odbywają się co roku w kilku zaprzyjaźnionych miastach ogrodach i miejscowościach zielonych w Warszawie, i okolicach (m.in. w Podkowie Leśnej, Milanówku, Komorowie, Józefowie, Konstancinie Jeziornej, Zalesiu Dolnym, w warszawskich Włochach).  Więcej o festiwalu (jego założeniach, celach, autorach, historii, partnerach, aktualnym programie itd.) można przeczytać na www.otwarteogrody.pl.

Synergy Polska Sp. z o.o. uczestniczyła w oficjalym otwarciu całego festiwalu w dniu 07 czerwca w ogrodzie pp. Bąków na ulicy Morszyńskiej 21.
Po raz pierwszy na festiwalu odbyło się przedstawienie teatralne, i to od razu najwyższych lotów - Małe zbrodnie małżeńskie. Stworzone na podstawie dramatu modnego obecnie na świecie pisarza Érica-Emmanuela Schmitta, z udziałem znanych aktorów: Katarzyny Herman i Redbada Klijnstry. Małe zbrodnie małżeńskie to przewrotna, zabawna i pełna zaskakujących zwrotów akcji opowieść o związku dwojga kochających się niegdyś ludzi. Jeden wieczór z życia małżeństwa z piętnastoletnim stażem.
Spektakl nagłośniony był przez najdoskonalszy system audio Steinway Lyngdorf, udostępniony przez Prezesa Synergy Polska - Krzysztofa Bąka.

Pomimo niekorzystnych prognoz pogodowych i padającego wokół deszczu, nic nie zakłóciło wspaniałego wieczoru. Po przedstawieniu, uczestnicy festiwalu przespacerowali się aby podziwiać plenerową wystawę obrazów Edwarda Dwurnika - Błękitna Sadyba.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy się przyczynić do tak wspaniałego wydarzenia!