Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Zalety instalacji BMS

KOMFORT
BEZPIECZEŃSTWO
OSZCZĘDNOŚĆSystem Synergy Zbieranie Danych BMS

Jest to oprogramowanie, które zbiera i zapisuje do bazy danych wszystkie sygnały, zmienne ze sterowników inteligentnej instalacji automatyki budynkowej lub przemysłowej. Instalacja systemu Synergy Zbieranie Danych BMS polega na uruchomieniu oprogramowania Indusoft Web Studio oraz bazy danych MS SQL Server na lokalnym serwerze w celu zbierania i zapisywania sygnałów ze sterowników. Zapis jest dokonywany w czasie rzeczywistym, może to być zapis przyczynowo - skutkowy (włączamy światło w pokoju - zapisujemy wszystkie sygnały informujące nas o włączonym oświetleniu) bądź  zapis okresowy (zapis stanu liczników prądu np. co 1 minutę). Skompletowane dane służą analizie i optymalizacji zużycia mediów w budynku bądź zakładzie przemysłowym.
Możliwości i zakres realizacji systemu Synergy Zbieranie Danych BMS:
 
  • instalacja oraz uruchomienie oprogramowania Indusoft na serwerze instalacji automatyki,
  • instalacja oraz uruchomienie bazy danych MS SQL Server zapisującej sygnały z instalacji automatyki,
  • opcjonalnie: wykonanie wizualizacji oraz ekranów operatorskich w celu podglądu:
   1) pomieszczeń, w których jest zapalone światło,
   2) temperatur w poszczególnych pomieszczeniach,
   3) zużycia mediów i wskazań liczników,
   4) informacji, w którym pomieszczeniu / miejscu są otwarte drzwi bądź jest uchylone okno.
 
!!! UWAGA !!!
PROMOCJA tylko teraz !!! System SYNERGY ZBIERANIE DANYCH BMS w promocyjnej cenie !!!
 


Sterowanie ogrzewaniem

Przykładem zastosowania może być reakcja systemu na zbyt niska temperaturę w danym pomieszczeniu, polegająca na podgrzaniu powietrza tylko i wyłącznie w tym pokoju. System może działać także odwrotnie, tzn. w przypadku zbyt wysokiej temperatury w pomieszczeniu może podjąć kroki mające na celu jej obniżenie do odpowiedniej wartości.
 
System alarmowy i monitoringu

Dzięki zintegrowaniu szerokiej gamy czujników i detektorów takich, jak chociażby detektor ruchu, możliwa jest reakcja systemu na próby włamania. Przykładem takiej reakcji może być automatyczne poinformowanie policji o zaistniałych okolicznościach, uruchomienie syren alarmowych. Przez cały czas działa system monitoringu złożony z szeregu kamer i czujników. System ten rejestruje wydarzenia zachodzące na terenie budynku, co może się przydać np. policji, ale również czynnie wspomaga system alarmowy.
 
System przeciwpożarowy
 
Zadaniem tego podsystemu jest czynna ochrona budynku i jego użytkowników na wypadek pożaru. Składa się z dwóch zasadniczych części: sieci czujników dymu i temperatury oraz bezpośredniej sieci przeciwpożarowej, czyli wszelkiego rodzaju spryskiwaczy. Bez dobrej współpracy tych dwóch podstawowych elementów nie możliwa byłaby skuteczna walka systemu z pożarem. Jego działanie opiera się na wczesnym wykryciu miejsca powstania pożaru i uruchomienie w danym pomieszczeniu urządzeń gaśniczych, ale przede wszystkim system taki zapobiega rozprzestrzenianiu się ognia na inne pomieszczenia.
 
System kontroli dostępu

Ten podsystem zastosowanie znajduje głównie w biurowcach i instytucjach. Jego podstawą może być albo złożony system personalizacji, albo system czytników kart magnetycznych bądź chipowych. Systemy te zezwalają np. na dostęp do konkretnych pomieszczeń tylko upoważnionym osobom.
 
System pogodowy

System wyposażony w czujniki pogodowe może podjąć decyzję o zamknięciu okien na wypadek deszczu czy przejściu na niezależne zasilanie podczas burzy. Bardzo popularne jest również sterowanie ogrzewaniem w oparciu o krzywą grzewczą (pomiar temperatury zewnętrznej i na tej podstawie regulacja pracy grzejników) oraz sterowanie oświetleniem na podstawie pomiaru natężenia oświetlenia.